Oddlužení
- životní situace -

Osobní bankrot - oddlužení a jak na něj?

Oddlužení je ideálním řešením většího počtu dluhů, které nejsou mnozí schopni současně splácet. Tato situace pak vede často k tomu, že dlužníci splácí svoje dluhy po malých nízkých částkách a tím spíše zpomalují rychlost růstu úroků a poplatků a nákladů řízení. Ne málokdy se stává, že dlužníci svoje dluhy splácí i z toho, co jim zbude po exekuční srážce. Tuto situaci lze zastavit, dát všechny dluhy do jednoho čísla a ten pak splácet, to lze efektivně prostřednictvím oddlužení.

V naší kanceláři jsme podali za poslední rok více než 100 návrhů a zahájili tak oddlužení desítek lidí.

Podmínky pro oddlužení jsou navíc od léta 2019 mírnější, oddlužení si tak může dovolit téměř každý. Umíme oddlužit i manžele společně v jednom návrhu.

Včasným podáním insolvenčního návrhu umíme zachránit i nemovitost, ve které bydlíte a která by Vám byla v exekuci zpeněžena.

Podmínky oddlužení

Pro podání insolvenčního návrhu spojeného s návrhem na povolení oddlužení je třeba splňovat tyto podmínky:

  • dlužník musí dlužit minimálně dvěma různým věřitelům (př. dvě půjčky u různých subjektů, dvě exekuce apod.)
  • dlužník musí být více než 30 dní v prodlení s plněním dluhů - poslední splátka dluhu musí být tak alespoň 30 dní alespoň z části nezaplacená (případně je dlužník neschopen i dosud nesplatné dluhy v dalších dnech platit včas)
  • dlužník musí mít zajištěný příjem z pracovního poměru, z důchodu, z pravidelného daru či z jakéhokoliv jiného titulu (brigáda) tak, aby mu mohlo být sráženo minimálně 2.200 Kč měsíčně; výpočet lze ověřit v kalkulačce.

Jak rychle to bude?

Rychlost přípravy oddlužení závisí na připravenosti klienta. Před první schůzkou tak klientovi doporučujeme, aby si připravil:

  • podklady ke svým dluhům
  • doklady o příjmu za posledních 12 měsíců a doklad k aktuálnímu příjmu
  • pokud má děti - rodné listy a případně rozsudek o výživném
  • pokud je v manželství - oddací list
  • seznam aktuálního majetku kromě věcí osobní potřeby

Po předání kompletních podkladů lze návrh připravit do 1 týdne, ve výjimečných případech do druhého dne.

Oddlužení zpracujeme zdarma

Návrh na povolení oddlužení a přílohy, stejně tak schůzky s tím spojené s námi absolvujete zdarma. Odměny za sepis návrhu si sepisovatel návrhu přihlásí do insolvenčního řízení jako další věřitel a bude mu vyplacena v rámci oddlužení ze srážek.

Pozor, insolvenční návrh (oddlužení) může zpracovat pouze osoba k tomu oprávněná, to samé platí i pro poradenství.

Připojte se k desítkám našich spokojených klientů a vyřešte tak svoji tíživou finanční situaci jednou a pro vždy. Jako profesionálové v oboru Vám legálně poskytneme kvalitní poradenství a službu, jejíž výsledek může pozitivně ovlivnit Váš další život.

Chcete pomoci oddlužit? Napište nám.